Spoštovani uporabniki!

Seznanjamo vas, da bo v tem tednu potekalo nameščanje zabojnikov za embalažo na nekatere ekološke otoke. Zabojniki bodo v času prihajajoče poletne sezone namenjeni prinašanju embalaže, kadar vam zaradi izrednega dogodka (npr. piknik, praznovanje rojstnega dne,…) vaš obstoječi zabojnik ne bo zadoščal. Naprošamo vas, da zagotovite, da bo embalaža izpraznjena, stisnjena in ustrezno ločena.

Kaj sodi v rumen zabojnik?

Med mešano embalažo ne sodijo plastične mize in stoli, škornji, rokavice, plastične igrače, rolete, itisoni, topli podi, smuči, kanalizacijske cevi, otroški avtosedeži, avtomobilski braniki, plastične ograje (npr. gradbiščna), silažna folija, kartonaste škatle, stekleni kozarci,… Za te odpadke uporabniki poskrbite v skladu z navodili ločenega zbiranja odpadkov.

Seznam ekoloških otokov, kjer bodo namešeni rumeni zabojniki:

1. Čistilna naprava, Mestni log,
  2. igrišče Kobel, Remihova ulica, Dolga vas,
  3. parkirišče Podgorska ulica,
  4. Dolnje Ložine,
  5. Gorenje, pri kapelici,
  6. Stara Cerkev, pri Krausu,
  7. Pri Unionu,
  8. Trata, pri cerkvi,
  9. Še pa še, odcep za Roško 64,
  10. Šalka vas, pri HŠ 53.